Phantastický a Phenomenální Phantom na Broadwayi

19. prosince 2007 v 10:30 | Delila |  Recenze
Dneska jsem se vrátila z New Yorku a když jsem tam už byla, tak jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít Phantoma.
majestic theatre
eternally mine

Ze začátku musím říct, že se mi zdálo, že v NYC vůbec nebylo tolik reklamy jako v Londýně. To beru jako mínus, protože New Yorčani by na svojí "the longest running show on Broadway ever" měli být víc pyšní. V Londýně byla reklama na každém rohu a viděla jsem i několik "Phan"busů a taxíků.

Majestic theatre v NYC je taky mnohem menší než Her Majesty's, takže je i omezenější pohyb na scéně. S tím si ale New Yorčani poradili skvěle.

Co se týká samotné hry, tak se mi to víc líbilo tady v NYC. Jejich hlasy se mi líbily mnohem víc (byly podobnější filmové verzi a zároveň přirozenější). Hlavní role hráli Howard McGillin a Jennifer Hope Willsová a byli fakt úžasní.

Taky se musím přiznat, že v divadelní verzi chápu, proč si Christine vybrala Raoula. Je to šílený, ale je to tak. Divadelní Fantom je mnohem šílenější a opravdu nenormálnější než "Gerik". Je tam mnohem méně doteků, těch pohledů a Fantom se vůbec pohybuje divně. Ve filmu Christine ani po All I Ask of You vlastně pořádně neví, co chce a při Point of No Return to skoro vypadá, že chce Fantoma. To v divadle je vidět, že se jí Fantom hnusí a že ho nechce ani omylem. Když při Point of No Return zjistí, že to je Fantom, začne pomlu řvát a utíkat z jeviště. Bojí se ho.To filmová Christine ne. Ale divadelní Christine mi zase přijde mnohem rozhodnější, ráznější a vůbec ne tak šíleně vyděšená jako Emmy. Ta jenom vrhala ustrašené pohledy na Raoula. Taky se v divadle vůbec nevyskytuje růže a nejsou tam takové zmatky ohledně prstenu: Fantom jí dá svůj a vezme jí Raoulův (úplně jiný).

.
maska
 


Komentáře

1 Pandora Pandora | 19. prosince 2007 v 12:52 | Reagovat

wooooooow, úžasnej článek, del! ;) Smekám, bomba! Věřím, že sis to užila... příště nejspíš jedu s tebou :D

2 Delila Delila | 19. prosince 2007 v 15:19 | Reagovat

s tím přece počítám!!!!!!!!  ;) a dík, pan :)

3 Pandora Pandora | 19. prosince 2007 v 19:12 | Reagovat

Tak dohodnuto!!!!!!!!! ;) není zač, del :) A těš se! ;)

4 any any | 4. ledna 2008 v 14:45 | Reagovat

Po té, co jsem viděla film F. O., tak sem nechápala, proč si vybrala toho nudnyho Raoula, ale když jsem si prečetla knížku, tak mi to bylo jasýy. Podle toho, co jsi psala o divadelním Erikovi, tak se to asi blížilo více knížce (jeto divný, protože je to od stejnýho autora). A s prstýnkama tam byly zmatky pokaždé, ale ne takový, jak ve filmu. Erik dal Christine prstýnek, ona ho ztratila, on ho našel, pak kdyz se loučili, tak ji ho dal zpatky a pak spáchal sebevraždu a jak ho šla Ch. pohřbít, tak mu ho vrátila. A o růži tam taky není ani zmínka. Z toho vyplýva, že  Gerry s Lerouxovým fantomem ma toho spolecnyho jen malo, protoze kdyby tomu tak nebylo, tak by si Ch. nejspíš vybrala Erika, a ne toho neshcopnýho Raoula, co umi akorát mlatit hubou!

P.S.: Knížku všem vřele doporučuji, ale s Webberovým filmem toho ma společnýho docela málo, ale to nevadí, aspoň děj nevíte dopředu:)

5 Pandora Pandora | 4. ledna 2008 v 19:56 | Reagovat

Ahoj,

z tvého komentáře mám pocit, že si myslíš, že jsme nečetly původní Lerouxovu knihu. Jestli se domníváš, že děláme o Fantomovi Opery blog, aniž bychom o něm četly všechno, co jsme mohly, tak je to fakt omyl a je mi tě líto. Naopak o tobě mám pocit, že jsi nečetla knihu od Kay, která přímo čerpá z Lerouxe a prohlubuje Erikovo dětství a život před Operou. A TENHLE Erik je mnohdy ještě temnější než jak ho popsal Leroux.

P.S.: Já tobě doporučuji trošku přemýšlet o tom, proč bychom dělaly tenhle blog jen tak pár měsíců poté, co jsme uviděly film, což vážně není pravda. A přečti si a zjisti to, co my, potom dělej chytré komentáře.

Nechtěla jsem být hnusná, jen mě to trochu namíchlo.

- Pandora

6 Sněženka Sněženka | 17. července 2008 v 9:44 | Reagovat

V květnu letošního roku jsme navštívila představení Fantoma opery v Londýnském Her Majesty´s Theatre. Erika hrál Ramin Karimloo který v minulosti stvárnil Raula a ve filmu z roku 2004 hrál otce Christýny... Bohužel, jeho hlasový projev mě velice zklamal, stejně jako mě zklamala herečka která stvárnila Christýnu - ta měla hrát spíše Carlotu. Neříkám že já bych zpívala lépe, ale když jde někdo do divadla na West endu čeká silný umělecký zážitek. Po

stránce scény, kulis a kostýmů to ovšem bylo velice pěkné.

Ale stejně, při úvodní scéně kdy se zvedá lust ke stropu a vše ožívá mi vyhrkly slyzy. A samozřejmě konec jsem oplakala. Myslím že ti kdo nejsou závislí na Butlerově hlasu tak jako já by mohli být představením nadšeni.

7 Zuzi98 Zuzi98 | 16. dubna 2010 v 19:55 | Reagovat

Já bych si teda rozhodně vybrala Erika, protože Raoul je ani nevím jakej, prostě blbej a jenom tluče hubou atd. atd. atd. o tom jakej je Raoul blb bych mohla psát a psát a psát... Zato Erik...Tajemný, kouzelný a tááák romantický!

8 clarissa clarissa | 23. dubna 2010 v 12:59 | Reagovat

a taky přitažlivý, sexy, hezký oči, vlasy, zkušenější, není to namyšlenej malej klouček...XD

9 belleSisi belleSisi | E-mail | 9. května 2010 v 0:42 | Reagovat

[7]:Já bych se vůbec nerzhodovala! ;)Jednoznačně Erik! Raoula já nesnášííím :)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama