Love Never Dies

Love Never Dies - děj

26. května 2010 v 17:35 | Pan
 Bonjour,

dala jsem konečně dohromady článek o ději Love Never Dies. Protože je tam asi dost nepřesností, budu ho postupně upravovat a přidávat další detaily. Takže zatím enjoy a napište nám do komentářů, co na ten "skvost" (s uvozovkami nebo i bez uvozovek, když vás to nadchne) říkáte. :D ;)

Your obedient servant,

Pan
.....................................................................................................................................................

Takže jak to všechno začíná? Nacházíme se v New Yorku, konkrétně v Brooklynu. V krátkém úvodu vidíme madame Giry, jak kráčí podél opuštného mola a vzpomíná na Phantasmu, zábavní park na Coney Island, "Město divů". Setká se tam s Fleck, napůl ženou, napůl ptákem (upřímně řečeno, tuhle postavu - a není jediná - se mi zatím nepodařilo dost dobře pochopit), která tam kdysi vystupovala a která jí teď připomíná "staré dobré časy" a obviňuje ji z toho, "co se stalo". Zaznívá skladba Coney Island Waltz a obecenstvo se přenáší v čase do minulosti... Nepřipomíná vám to něco? Vsadím se, že kdyby se i Love Never Dies někdy mělo zfilmovat, tahle scéna by byla černobílá...

Od událostí v pařížské Opeře uplynulo deset let. Ocitáme se v Phantasmě na Coney Island v New Yorku. Přichází skupina nadšených výletníků. Jsou ohromeni vším, co Phantasma nabízí, a přemýšlí o jejím samotářském maskovaném majiteli, známém pouze jako pan Y. (Kdo to asi tak může být?) Z Meg Giry, musím dodat, že k Delilinu velkému znechucení, se tu nyní stala hlavní hvězda a má zde po boku svou matku madame Giry, bývalou učitelku baletu.

Meg se připravuje na své vystoupení. Uvažuje, co si o tom bude myslet její "boss", a prohlásí, že bude účinkovat jen pro něj, načež si publikum získá svým podáním Only for You. Poté se dozví, že pro ni matka zařídila "setkání" s důležitým klientem. Zdá se, že malá Meg už není tak nevinná...

V písni The Aerie (Hnízdo) se potvrzuje, že pan Y, záhadný zakladatel a majitel Phantasmy, je skutečně náš milý Fantom (ne, ani v tomto muzikálu se Webber nerozhodl dát mu jméno). Z podzemí přesídlil o něco výš, přesněji do věže vysoko nad zábavním parkem, ale i tam má figurínu připomínající Christine. Blah blah, jak jinak, ačkoliv uběhlo zhruba 10 let, stále po ní touží a chce se s ní setkat, jak nám sdělí v písni Till I Hear You Sing. Vyruší ho Meg a snaží se ho donutit, aby jí sdělil, jak se mu její vystoupení líbilo, ale on ji vyhodí.

Madame Giry se rozčiluje, že si Fantom pořád přeje být s Christine, navzdory vší pomoci, kterou mu za ta léta poskytla. Prozradí, že ho spolu s Meg pomohly tajně propašovat z Paříže na loď vyplouvající z Calais do Ameriky. Fantom Giryovou ignoruje a zavolá Fleck, která se objeví spolu s dalšími dvěma "existencemi" jménem Squelch a Gangle (ne, ani je jsem zatím nepochopila. Jména těch tří bych přeložila něco jako Ťuk, Čvacht a Plác. Wtf?). Fantom jim dá za úkol poslat Christine dopis, kde ji zve, aby přijela účinkovat v Phantasmě.

...
Jeho plány vyjdou a o tři měsíce později Christine s Raoulem a jejich synem Gustavem (jméno po dědečkovi) dorazí do New Yorku, kde na ně čekají davy novinářů. Dozvíme se, že Christine už nevystupuje a Raoul většinu jejich majetku propil a prohrál. Přivítají je Fleck, Squelch a Gangle, kteří přijedou na jakémsi podivném mechanickém koni, a vezmou je na Coney Island.

 Raoul je rozzlobený kvůli tomu, jak je přivítali. Navzdory Christininým prosbám odejde pít a maminka Chris vysvětluje malému Gustavovi (v písni Look with Your Heart, Dívej se svým srdcem), aby se pokusil chování svého otce pochopit.

Když Gustave odejde spát, vstoupí na scénu Fantom a odhalí, že to on ji povolal, aby zpívala v Phantasmě. V Beneath A Moonless Sky si Chris s Fantomem zavzpomínají na noc, kterou společně strávili před deseti lety, den před její svatbou s Raoulem. (jak jsme vás už informovaly, je to tady, whoo hooo!) Ovšem ráno, když bylo už "po všem", se Christine probudila, ale i když byla očividně připravená Raoula opustit, Fantom mezitím zmizel. Údajně protože se bál, že ho znovu odmítne. Ach jo.

...

Vzpomenou si, že kdysi dávno si mysleli, že jejich láska má šanci (no nevím, ačkoliv si to všichni přejeme, nikdy se mi bohužel nezdálo, že by ho milovala), ale současný stav věcí tomu moc nenahrává. Gustave se probudí, protože měl noční můru, a setká se se svým biologickým tatínkem alias panem Y. Ten mu slíbí, že ho zítra provede Phantasmou.

.
V zákulisí se Meg a Christine nečekaně setkají. Meg je překvapená a žárlí, když zjistí, že tam její dávná kamarádka bude zpívat také. Raoul narazí na madame Giry a zjistí, že Christine pozval Fantom. Gustave zmizí a Christine má o něj strach. Toho ovšem Fleck, Squelch a Gangle vzali za Fantomem do jeho doupěte.

Gustave tam hraje na piano svou oblíbenou melodii, což Fantoma dovede k názoru, že by mohl být jeho otcem (hip hip hurá, telenovela se rozjíždí). Fantom se Gustava ptá, jaké má pocity a jak vnímá hudbu, a zjistí, že jsou úplně stejní. Sundá si masku, protože doufá, že ho Gustave přijme. Ten se ale zhrozí a vykřikne.

Christine to uslyší a přijde, aby vyděšeného Gustava uklidnila. Když na ni Fantom "udeří", Chris přizná, že je Gustave jeho syn. Fantom prohlásí, že všechno, co má, mu jednou připadne. To vše ale vyslechne madame Giry a naštve se, že všechny ty roky práce pro Fantoma byly na nic... ať žije mateřská láska.

V druhém dějství vidíme Raoula, jak sedí sám v baru a přemýšlí o svém vztahu s Christine. Přijde za ním Meg a naznačí mu, že by měl v noci s Christine a Gustavem odjet.

ano, tohle je opravdu Raoul
To Raoul odmítne a chvástá se, že se Fantoma nebojí, ale to ještě neví, že ten se mezitím objevil za barem. Nastává Devil Take The Hindmost, podle mě jedna z nejlepších písní z celého muzikálu. Fantom s opilým Raoulem uzavře sázku: když Christine bude zpívat, Raoul odejde; když zpívat nebude, Fantom zaplatí všechny Raoulovy dluhy a nechá je být. Také Raoulovi naznačí, že by si svým otcovstvím neměl být až tak jistý.

Mimochodem - jsem jediná, komu to přijde poněkud... zvláštní? Tady vůbec nejde o to, koho si Christine vybere, protože ona o téhle sázce vůbec neví (i když ji pak oba přesvědčují, ať zpívá/nezpívá, není si vědoma, jaké to bude mít následky). Zdá se mi, že i Erik měl trochu připito...

Na pláži se odehrává poslední den sezóny a všichni si náležitě užívají. Náhle přistává balón a Fleck, Squelch a Gangle rozhlašují novinky o večerním vystoupení. Představují Meg alias Bathing Beauty, která bude předvádět striptýzovou show o tom, jak si vybírá plavky (nebo něco takového, nejsem si jistá, jestli jsem to dobře pochopila). V zákulisí pak madame Giry Meg říká, že se na její vystoupení Fantom nebyl vůbec podívat a že to bylo na nic.

.
Na své vystoupení se připravuje i Christine. Raoul ji žádá, aby si to rozmyslela a odjela, jestli ho miluje. Ale když odejde, přichází Fantom a řekne Christine, že Raoul ví, že jeho láska není dost velká, a ať pro něj ještě jednou zazpívá. (Ó můj bože, tohle je i na mě moc)

Christine se v šatně nakonec ocitne sama a vzpomíná na Operu, kde se také musela složitě rozhodovat mezi Raoulem a Fantomem. Mezitím madame Giry, Raoul a Fantom přemýšlí, zda Chritine zazpívá, nebo ne, a kdo vyhraje sázku.

Zatímco se Christine připravuje, Meg rychle odejde. Christine nakonec přijde na jeviště a obecenstvu zazpívá hlavní píseň z celého muzikálu - Love Never Dies, což sledují Raoul i Fantom.

.
Když nadšená Christine dozpívá, Fantom ji po jejím uchvacujícím výkonu přivítá. Její radost ovšem netrvá dlouho, neboť najde dopis od svého drahého chotě, kde jí vysvětluje, že ji navždy opouští. Navíc si zjistí, že se Gustave ztratil, a má o něj starost. Fleck je informuje, že zjistila, že je šatna patřící Meg rozmlácená a že ji viděla s malou postavičkou. Madame Giry prohlašuje, že si je jistá, kam ho odvedla.

Pološílená Meg vzala Gustava na molo, kde ho chce utopit (poznáváte tu nevinnou sladkou Meg?). Když dorazí ostatní, vytáhne pistoli a vyhrožuje jim, aby ji Fantom vyslechl. Odhalí pravdu: většina prostředků, které mu madame Giry celá ta léta dodávala, pocházela z toho, že byla Meg nucena pracovat jako prostitutka pro sponzory Phantasmy, navíc si ji Fantom vůbec nevšímal. Ten se jí snaží zbraň vzít, ale v tom zmatku Meg omylem postřelí Christine.

Christine je smrtelně zraněná. Fantom k ní rychle běží, zatímco Meg je zděšená, co to provedla (poznámka pro Del: snad tě nikdy nezastřelím :D). Nastává dojemná scénka, Christine Gustavovi prozradí, že Fantom je jeho skutečný otec. Její poslední slova patří Fantomovi - její láska k němu "nikdy nezemře". Naposled se políbí a zemře mu v náručí... Fantom její tělo předá Meg a utěšuje Gustava, který mu sundá masku.... a opona padá!

.

Love Never Dies- novinky / soundtrack

11. května 2010 v 18:23 | D.
Tak, vážení LND-chtiví phanatici, na youtube se konečně objevilo pár tracků z nového muzikálu (otázka je na jak dlouho, protože sir Andrew to má podle všeho všechno pod palcem), takže neváhejte, sledujte a stahujte (to jsem jako neřekla), dokud můžete.

Tady je pár sestříhaných scén, abyste měli aspoň představu, jak se nám ta Christine změnila... :D


Tady jeden ze songů- Beneath the moonless night, duet Erika a Christine o ummm..... společně stráveneé noci, kdysi dávno (ano, dámy, dočkaly jsme se! opravdu se tak stalo! :D)
+ text:

I should have known that you'd be here,
I should have known it all along.
This whole arrangement bears your stamp,
you're in each measure of that song.
How dare you try and claim me now, how dare you come invade my life.

Oh Christine, my Christine in that time that the world thought me dead.
My Christine, on that night just before you were wed.
Oh Christine, you came and found where I hid,
don't you deny that you did theat long ago night.

That night.

Once there was a night
beneath a moonless sky,
too dark to see a thing
too dark to even try.

I stole to your side,
to tell you I must go.
I couldn't see your face,
but sensed you even so.

And I touched you.
And I felt you.
And I heard those ravishing refrains.
The music of your pulse.
The singing in your veins.
And I held you.
And I touched you.
And embraced you.
And I felt you.
And with every breath and every sigh.
I felt no longer scared.
I felt no longer shy.
At last our feelings bared
beneath a moonless sky.

And blind in the dark,
as soul gazed into soul;
I looked into your heart
and saw you pure and whole.

Cloaked under the night
with nothing to suppress,
a woman and a man
no more and yet no less.

And I kissed you.
And caressed you.
And the world around us fell away,
we said things in the dark,
we never dared to say.
And I caught you.
And I kissed you.
And I took you.
And caressed you.
With a need to urgent to deny.
And nothing mattered then
except for you and I.
Again and then again,
beneath a moonless sky.

And when it was done,
before the sun could rise
ashamed of what I was
afraid to see your eyes.
I stood while you slept
and whispered a goodbye.
And slipped into the dark
beneath a moonless sky.

And I loved you,
yes I loved you.
I'd have followed any where you led.
I woke to swear my love,
and found you gone instead.

And I loved you.
And I loved you.
And I left you.
Yes I loved you.
And I had to
both of us knew why.
We both knew why.
And yet I won't regret
from now until I die.
The night I can't forget,
beneath a moonless sky.

And now?
How could you talk of now for us? There is no now.

(můžeme na přání přidat i překlad, pokud by si to někteří slabší v aj přáli, stačí říct:)

Další song- Devil takes the hindmost, tentokrát duet Erika a Raoula, v podstatě sázka o Christine, dalo by se říct.
R: Miss Giry, I'm not afraid of him. I've bested him before and if he ever had the courage to meet me face to face, man to
man...
No, no it can't be.

P: Not afraid of me, you say?

R: Stay back or I'll kill you, I promise you!

P: Of course. As you say, you've beaten me before, but that was a long time ago, Vicomte. And we were playing a different
game.

Look at you, deep in debt
Stinking drunk - pitiful
Shall we two make a bet?
Devil take he hindmost

R: Look at you, foul as sin
Hideous - horrible
Call the stakes, deal me in
Devil take the hindmost

P: Our Christine shall choose tonight

R: Let her choose

P: Is she yours or mine?

R: Draw the line

P: If she sings you lose tonight

R: I won't lose

P: You leave from here

R: Fine!

P: Disappear

R: Fine! And if she won't, if I win

P: All your debts wiped away

R: Very well, let's begin

Both: Devil take the hindmost

(simultaneously)

R: You think you have the odds

You think you're in control

You think you've fixed the dice

Well I will gladly roll

I'll bet against the house

I'll even double down

P: Our game, it's been changed

Evey throw risking her

All the rules rearranged

Fate has redesigned those

R: Fortune's on my side

I won her long ago, I won her from you then

I beat you even now, I'll win her back again

P: Cut the deck, let us play

Roll your die once again

R: And when the game is done!

P: Either way!

Both: Devil take the hindmost

Now Christine shall choose at last

Is she yours or mine?

R: We've a son - our bond's secure

P: Are you sure?

R: What?

P: Are you so sure?

R: What do you mean?

P: Such a child, strange to see
Different, musical

R: Huh?

P: Is he more you or me?
Which one do you find most?

R: You lie.

(simultaneously)

P: Deal the cards, let them fall

Choose your hand, try your best

He who wins, wins it all

R: I call your bluff - the game is on

And we will see who wins

He who runs it out wins it all

Both: Devil take he hindmost

P: Deal the cards, let them fall

Choose your hand, try your best

He who wins wins it all

R: I call your bluff - the game is on

And we will see who wins out

He who runs it out wins it all

Both: Devil take the hindmost!

P: She walks, you leave together

Pockets full

Debts paid.

She sings - you leave alone.

Devil take the hindmost.

R: Oh, God. What have I done? Look at me - the concert's only hours away.Tak, to prozatím stačí. Jestliže budete něco chtít vědět, obraťte se na nás.
Jo a btw další novinkou je, že premiéra LND na Broadwayi se odkládá na neurčito z důvodu nemoci (rakoviny sira ALW) a jeho neschopnosti cestovat. Doufejme, že se jeho stav zlepší.Your obedient servant


Del

Nejnovější klipy a videa z Love Never Dies

26. března 2010 v 21:18 | P & D
Protože v úterý 9. března proběhla v londýnském The Adelphi Theatre premiéra Love Never Dies, byla "vypuštěna" do světa další videa, včetně klipu k Till I Hear You Sing, kde jsou i záběry přímo z muzikálu. Mimochodem 11. září proběhne ještě další premiéra na Broadwayi a v roce 2011 v Austrálii.
Jakmile se objeví další novinky, dáme je sem. ;)
Enjoy :D


Your obedient servants,

Pan & Del  • trailer:

  • Sierra Boggess zpívá Love Never Dies:


  • oficiální klip k Till I Hear You Sing:

Love Never Dies

17. října 2009 v 18:12 | Del

Tak je to tady. Ve čtvrtek 8. žíjna proběhla dlouho očekávaná tisková konference Andrew Lloyd Webbera v Londýně. Nedozvěděli jsme se nic moc nového- muzikál je připraven podle románu Fredericka Forsytha Fantom Manhattanu, hlavní role si střihnou Ramin Karimloo (dosavadní londýnský Fantom) a Sierra Bogges (Christine v Las Vegas) a premiéra bude 9. března 2010 v Londýně v Adelphi theatre. Hrát se bude také na Broadwayi a v Austrálii.

Co se týče příběhu samotného, nic zatím není definitivně jasné. Fantomem Manhattanu se měli

tvůrci údajně jen inspirovat, jsou totiž známé spory autora s ALW- tou nejdůležitější personou. Znamé je jen, že se Fantom nějakým záhadným způsobem dostane 10 let po požáru v Opeře do Ameriky- na Coney Island, což bylo na přelomu století doupě všemožných pochybných existencí a největším americkým zábavním parkem. I Freud prý řekl, že jediným důvodem, proč navštívit USA, je Coney Island. Nezávisle na něm se (podle Forsytha) do New Yorku dostane i Christine, velká operní diva, s manželem a synem Charlesem. Jak vše skončí, uvidíme. Kdo četl Fantoma Manhattanu, tuší jednu z možných variant, těm štastnějším, kteří ho nečetli, nebudu prozrazovat celý děj. Našla jsem ale i názory naznačující poněkud děsivě znějící happy-end, viz:

"I think I have found the big secret: the mask of the new logo is Christine. That means that she won´t die. Instead of that, in a fight, she will be hurt in her face by Madame Giry, maybe with fire, acid or with a knife (There´s a hidden knife in the T of PHANTOM). So she´ll use her own mask in the end becoming herself in the real love the Phantom was looking for. That´s the big secret of the history. Period."

Oh God. Prosím, ať to takhle nedopadne.
Na konferenci byla také promítnuta montáž záznamů z Coney Islandu té doby spolu s úvodní melodií muzikálu- Coney Island Waltz a také Fantomova píseň Till I hear you sing, kterou si tam Ramin těch pár minut odbrečel, zatímco Christine v podivných, gumově vyhlížejících zlatých šatech dělala, že je jen figurína.

Celý záznam můžete vidět zde:

Oficiální stránky:
Your obedient (and kinda sceptical) servant

Delila

Phantom: Once Upon Another Time

23. června 2008 v 13:40 | Del
Naše noční můry se vyplnily a premiéra pro Andrew Lloyd Webberova Phantom: Once Upon Another Time (Fantom: Bylo nebylo (Ale jindy)) se chystá na listopad 2009. Slavný skladatel, který už má dost porotcování v amerických pěveckých soutěžích typu X-faktor, řekl reportérům televize BBC: " Teď pracuji na svém novém muzikálu, což je vlastně pokračování Fantoma Opery a začne se hrát příští rok a myslím, že se bude jmenovat Phantom: Once Upon Another Time. Ale to přijde až v listopadu příštího roku, pokud všechno půjde tak, jak má."

"Je to skvělý příběh a myslím si, že jsem napsal velmi dobrou a silnou hudbu. Píšu rychle a už jsem tu hudbu měl dlouho v hlavě. Takže základy už máme, teď ještě doladit detaily. Tato hra bude ale to nejtěžší, co jsem kdy dělal. I kdyby to byla nejlépe umělecky ztvárněná, nikdy nedosáhne toho úspěchu, jako první část."
Podle Webberova mluvčí má slova pro pokračování napsat Glenn Slater (nominován na Tony 2008) a už na nich podle Webberovy hudby pracuje. (Slater dříve spolupracoval hlavně s Disneyem a jeho muzikály na Broadwayi, např. Malá mořská víla, takže se myslím nemůžeme těšit na moc vyspělý a oduševnělý text jako od Charlese Harta.)

Jack O'Brien (Hairspray, The Invention of Love, The Coast of Utopia) bude režisérem, Bob Crowley (The Coast Of Utopia) bude designérem.

Frederick Forsyth, autor předlohy "Fantom Manhattanu", s Lloyd Webber zpočátku spolupracoval, už nehraje žádnou roli, na pomoc si Webber přizval Bena Eltona.

Daily Mail popisuje děj takto: "Fantom se spolu s Madame Giryovou a její dcerou Meg dostal do New Yorku a na Manhattanu organizuje koncert pro Christine, objekt své touhy. Ta tedy do USA přijíždí se svým manželem Raoulem a jejich dospívajícím synem, ze kterého se stává hudební génius.... stejně jako jím je Fantom."

Produkce Fantoma Opery, režírovaná Haroldem Princem, má pokračovat v Majestic Theatre na Broadwayi.

Co se týče herců, nikdo nic neví. Webber údajně chce pro roli Fantoma Gerarda Butlera, hvězdu filmu z roku 2004, kterému se ovšem nedávno úspěšně rozjela hollywoodská kariéra a natáčí mnoho akčních filmů, takže je otázka, jestli by případné přijetí nabídky sám brzy nelitoval.

Podle zdroje blízkého Webberovi: "Protože to má být pokračování filmu, které výrazně pomohlo kariéře Gerarda Butlera, Andrew věří, že přijme. Je také možnost, že se podle pokračování brzy natočí další film." Je tu také neuvěřitelná masa fanoušků originálního Fantoma, kteří film a Butlera nenávidí, a byli by dost zklamaní, kdyby muzikál šel ve stopách filmu.
Další zdroje mluví o Johnu Barrowmanovi, herci, tanečníkovi a zpěvákovi mimochodem také ze Skotska a otevřeně přiznává, že je gay. Má mnoho divadelních zkušeností a jeden čas hrál na Broadwayi Raoula.
- John Barrowman
- John Barrowman a All I ask of you

Takže nám asi nezbývá nic jiného než doufat, že to nebude tak hrozně hrozné. Nebo taky můžete podepsat petici (http://www.thepetitionsite.com/2/stop-the-sequel), držet protestní hladovku, stávkovat nebo prostě nenávidět Webbera a nechtít o pokračování ani slyšet. Vyberte si, co chcete a my vám budeme držet palce:D

Upřímnou soustrast ;)

Your obedient servant
Delila
 
 

Reklama