Novinky

Po letech opět v Paříži

10. srpna 2011 v 13:02 | Del
Byla jsem zase v Paříži! Dostala jsem to jako dárek za maturitu, když se mě táta zeptal, co bych chtěla, jestli třeba auto (výsledek marné snahy celého mého okolí donutit mě řídit), tak jsem automaticky odmítla, JÁ CHCI ZASE DO PAŘÍŽE! Tady vidíte, jaký vliv na mě to místo má. Je to jediné místo na světě, kam vážně patřím. (Později, když má euforie trochu opadla, mi došlo, že kdybych si řekla o Astona Martina, možná bych se do té Paříže rovnou mohla odstěhovat, ale snad je pochopitelná dočasná absence logického uvažování.)

Pan se mnou jet nemohla, tak jsem popadla nejbližší kamarádku (chápejte, klidně bych tam jela i sama...) a v tramvaji, při cestě na radnici- na předávání maturitního vysvědčení, jsem z úst vypustila cosi o výletu do Paříže, s tím, že v tu chvíli mě ani omylem nenapadlo, že by vlastně jela. Ale ona jela.

Takže jsme strávily fenomenální a božský týden v Paříži, viděli víc, než jsem čekala, bavily se, nakupovaly, jedly a pily. No a tak. A brzo se tam asi zase podívám! Asi jen na prodloužený víkend, ale i tak... víc info nedám, ještě bych to zakřikla.

Teď už to nejočekávanější, a to asi fotky z Opery:
Víc fotek je v galerii, nechci sem dávat všechno, takže pokud máte zájem, běžte tam. Jinak zřejmě opravují hlavní vchod, takže jako ten provizorní sloužil vchod z rue Auber. Taky tam probíhá výstava nazvaná Les Tragédiennes de l'Opéra, plná kostýmů, starých fotografií a návrhů kulis, zabývající se osudy tamějších operních hvězd z let 1875-1939.
(fotky také v galerii)

Bonne journée!

Your obedient servant

Delila

Vánoční Love Never Dies

16. prosince 2010 v 19:40 | Del
Jak si užíváte poslední předvánovční týden? Máte uklizeno, navařeno, nakoupeno, zabaleno?

Každopádně - Love Never Dies přišlo s poněkud... povědomým plakátem, nezdá se vám?

(omlouvám se za kvalitu, lepší jsem nesehnala)

A kromě toho herci svým fanouškům nazpívali anglickou koledu 12 Days of Christmas a dali ji na Youtube, což mi je hrozně sympatické, protože to lidem umožňuje poznat je i z jiného úhlu než v dané roli. Na podobnou verzi od filmového obsazení to podle mého názoru sice nemá, ale milé a úsměvné to rozhodně je.
Přežijte ten předvánoční stres!

Your obedient servant

Del

Skandál! Odhalení! Šok!

4. srpna 2010 v 11:44 | Delila

Ne, omlouvám se, opravdu se nám blog nemění v bulvární stránky. Jen mám poměrně zajímavou novinku!

Emmy Rossum, naše sladká nevinná Christine, se podle některých zdrojů v roce 2008 (po pouze jednom roce randění) tajně vdala za svého přítele Justina Siegela. A aby toho nebylo málo, tak se loni opět rozvedli. Justin mimo jiné požaduje od Emmy veškeré zaplacení soudních výloh a samozřejmě také rozdělení společného (převážně jejího) majetku.

Jsem poměrně v šoku, protože tahle zpráva pochází z dob přesně před rokem a my, přestože o Emmy nemáme nějaký speciální zájem, jsme o ničem takovém doteď vůbec netušily. A kdo jiný by o takovýhle věcech měl mít přehled, když ne my??

No, Emmy každopádně asi moc zoufalá není, už měsíc po podepsání rozvodových papírů byla viděna s o 20 let starším zpěvákem skupiny Counting Cows Adamem Duritzem a letos v březnu potvrdila, že jsou stále spolu.

Zábavné bylo, když jsem pod mnoha bulvárními články, které jsem musela projít, našla často objevující se reakce typu: "Co to s ní je? Proč pořád chodí s tak hnusnejma chlapama?! Je normální?"

No, o vzhledu to samozřejmě není, ale tak posuďte sami.

High School Phantom?

25. července 2010 v 21:00 | Pandora

Společnost R&H Theatricals prohlásila, že od 1. září 2010 americké a kanadské střední školy budou mít povolení pořádat představení Webberova Fantoma Opery.

Údajně doufají, že ve školním představení Fantoma ze sebe každý student vydá to nejlepší, bude to prostě úžasný a zvýší to zájem mladých lidí o divadlo. Soudí tak podle pokusů celkem na šesti školách, kde z toho prý byli nadšení studenti i veřejnost. Povolení zatím platí jen pro USA a Kanadu, ale časem ho plánují rozšířit i po světě. Fantom navíc není první muzikál, který se dočkal takového osudu - před ním to byly třeba Cats, Jesus Christ Superstar, Evita nebo Sunset Boulevard.

Někomu to možná přijde super, že se muzikál z Broadwaye a těch několika divadel po světě konečně dostane mezi lidi, možná se stane o něco známějším a přiláká pár dalších phanatiků. Já osobně při představě středoškolského pojetí divadelního Fantoma takové nadšení nesdílím.

Co nás čeká? Jsem na to poměrně zvědavá, v průběhu podzima a zimy se určitě pár videí z mobilu objeví na YouTube, takže uvidíme. Přinejhorším se zasmějeme... nebo si popláčeme.
Víc najdete tady.

Your obedient servant

Pan
high school phantom

Bonnes Nouvelles

22. května 2010 v 13:00 | Pan
Mohu vám s radostí oznámit, že mám dvě dobré zprávy.

Ta první je pro většinu populace naprosto nepodstatná a nezajímavá, ale stejně vás ohledně toho musím informovat - ano, je to tu, Pan úspěšně odmaturovala! :) Opravdu nechápu, jak jsem to dokázala! Del vám samozřejmě řekne, že jsem nechutnej šprt a že to věděla od začátku. Neposluchejte ji.

Ta druhá: našla jsem spoustu dalších fotek z Love Never Dies. Tady jich pár máte, zbytek je v galerii. :)

Your obedient servant

Pan

Faust v Národním divadle!

1. dubna 2010 v 13:07 | Delila
Bonjour, mes amis,

s potěšením vám můžu oznámit, že sbor opery Slovenského národního divadla nazkoušelo operu Faust a v úterý 13. dubna se s ní představí na prknech Národního divadla v Praze.

Pro ty, co nechápou, proč tady tak nadšeně píšu o Faustovi, připomínám, že je to právě ta opera, při které v originálu Fantoma od G. Lerouxe záhadně zmizela Christine Daaé kamsi do hlubin propadlišť pod jevištěm. Tudíž apeluji na všechny phanatiky, aby si představení nenechali ujít, bůhví, kdy dostaneme další příležitost cítit se jako v Opeře Garnier konce 19. století.


"Zapomněla na všechno a chtěla ještě jednou triumfovat. Od té chvíle zpívala celou svou duší. Pokoušela se předčit všechno, co do té doby dokázala, a dařilo se jí to. Když začala v posledním dějství vzývat anděly a povstávala ze země, strhla svým vzletem celý rozechvělý sál a každému jako by narostla křídla.

Při tomto nadpozemském vyzvání povstal uprostřed sálu jeden muž a zůstal stát tváří v tvář pěvkyni, jako by z téhož hnutí mysli opouštěl zemi..... Byl to Raoul.

Andělé jasní, andělé krásní, andělé, vyslyšte můj hlas:

A Christina s rozevřenou náručí, s šíjí obepjatou a zastřenou svatozáří vlasů padajících na její nahá ramena vyzpívala své božské zvolání:

Vemte mě do nebes, prosím vás!

V tom okamžiku se na scéně pojednou prudce zatmělo. Bylo to tak náhlé, že diváci neměli ani kdy vykřiknout ohromením, protože jeviště se znovu osvětlilo.... Ale Christina Daaé tam už nebyla!... Co se s ní stalo?... Jaká záhada?... Všichni se na sebe dívali a vzrušení rázem dosáhlo vrcholu. Na jevišti byl stejný rozruch jako v sále. Ze zákulisí spěchali k místu, kde ještě před okamžikem zpívala Christina. Představení bylo přerušeno za největšího zmatku.

Kam jen, kam se poděla Christina? Jaké čáry ji unesly tolika nadšeným divákům a přímo z náručí Caroluse Fonty? Leckoho mohlo opravdu napadnout, že andělé vyslyšeli její zanícenou prosbu a skutečně ji unesli "na nebesa", s tělem i duší...."

(Gaston Leroux, Fantom Opery, str. 178)

..

Taiwanští roboti budou hrát Fantoma Opery

26. prosince 2008 v 12:54 | Delila
Taiwanská univerzita nedávno oznámila, že chystá něco jako "první divadlo s roboty na světě", které bude debutovat 27. prosince představením Fantoma Opery.

Divadlo zahrnuje 4 inteligentní roboty, které vyvinulo Centrum pro inteligentní roboty Národní taiwanské univerzity vědy a techniky. V hlavních rolích muzikálu zazáří roboti Thomas a Janet, kteří dokážou chodit a jsou opatřeni silikonovými obličejovými "svaly", které jim umožní stejnou mimiku i pohyby úst jaké mají lidé. Další dva členové divadla jsou Pica (malíř) a Ringo (bubeník), kteří se pohybují na kolech.

Výsledky získané z divadleního představení poslouží k dalším výzkumům a zlepšování technologie tohoto typu robotů, kteří by měli být v budoucnu využiti ve službách.

Phantom: The Las Vegas Spectacular

21. listopadu 2008 v 14:44 | Del

Jak asi hodně z vás informovaných phanatiků ví, kromě klasický představení Phantoma (viz NYC, Londýn, Melbourne, Osaca, atd.) existuje taky zvláštní Phantom: The Las Vegas Spectacular, což má být to NEJ z Phantoma. :D

Tato 95minutová verze klasické Broadwayské show se hraje v divadle, které je částí hotelu a kasina Venetian a bylo postaveno speciálně pro tuto příležitost za 40 milionů dolarů slavným architektem Davidem Rockwellem. Zajímavé také je, že práce na tomto představení dala znovu dohromady několik členů původního týmu, který pracoval na Fantomovi v 80. letech, včetně režiséra Hala Prince nebo choreografa.

Hlavní a tou "nejúžasnější" částí a možná vůbec podstatou téhle verze jsou ale efekty.
Jestliže se vám líbily efekty v Londýně, Vegas vám vezme dech. Ohňostroje, speciální efekty, kaskadéři a nic co byste očekávali. Byl na ně kladen obrovský důraz, už kvůli lačnému diváku z Las Vegas, který je na podobné zážitky zvyklý, a
tvůrcům se je očividně podařilo předčít. Hlavní roli samozřejmě hraje lustr, při jehož pádu se ani zkušení phanatici, kteří představení viděli několikrát, neubrání překvapenému "Och" a "Ach", natož ti, co netušili, co mají čekat... Také celé divadlo je laděné do zlaté ve stylu skutečné Opery a nemá chybu, přímo člověka vybízí k "Open up your mind, let your fantasies unwind....."


Jediná věc, který se dá vytknout a kterou Webber a spol. moc nevychytali, je právě to podstatné zkrácení na 95 minut, což je téměř půlka klasického představení. Sice přímo nevynechali žádnou scénu ( a to také pyšně hlásí do světa), ale všechny písně dost rapidně zkrátili, což se také málokomu líbí. Vnímavější diváci si všimnou, že je představení svým způsobem narušené a některé věty s textu ani nedávají pořádně smysl. Třeba text Point of no return zkrátili asi o polovinu.Což beru jako jedinou, ale zásadní chybu produkce. Stejně bych to ale ráda viděla :D


I když předpokládám, že bych hodně nadávala...

Nejdeme na Fantoma v Praze

13. listopadu 2008 v 20:52 | Del
Jak už asi většina z vás ví, k naší "nezměrné radosti" se Jacobsův Fantom příští víkend ruší.

E-mail a vysvětlení od pořadatele:

"Vážená paní, vážený pane,
pořadatel akce THE PHANTOM OF THE OPERA oznámil jeho zrušení:
WTF Entertainment oznamuje, že v Americký muzikám Fantom Opery, který se měl v Praze odehrát ve dnech 20 - 23. listopadu se z důvodu technických problémů přesouvá na neurčito. Pořadatel bude s producenty jednat o nových termínech, pravděpodobně v rámci příštího Evropského turné. Muzikál vyžaduje náročné produkční zajištění včetně kompletní stavby divadelního jeviště se systémem pojízdných kulis. Od začátku jsme věděli, že právě systém pojezdu a výměny kulis je u tohoto představení klíčový a bude nutné tento systém vyrobit na míru. Pří jejich výrobě došlo k problémům, které se bohužel ani přes veškeré úsilí nepodařilo odstranit tak, aby nebyla ohrožena kvalita představení. Velmi se tímto omlouváme všem divákům, kteří si zakoupili vstupenky.
Vstupenky na tuto akci pozbývají platnosti. Vrátit vstupenku je možné na jakémkoliv prodejním místě SAZKA, a.s., od pátku 14. 11. 2008.
Děkujeme Vám za pochopení.
SAZKA, a.s. - úsek ticketing"

Už k tomu upřímně řečeno nemám slov. Neuvěřitelný vztek se změnil ve smutek a apatii.

Ale není to žádný konec světa. :)

plakát

Jdeme na Fantoma v Praze!

19. října 2008 v 23:37 | Pandora
22. listopadu se chystáme na muzikál Fantoma v Praze!

No jsem na to zvědavá. Dle našich odhadů to bude bullshit, za který jsme si přesto koupily lístky do nejlepší části sálu.

Zde je fotka zpěváka, který bude hrát Fantoma. Je to jakýsi Shouvik Mondle:
Sexy, ne? :) Možná ne, ale mohlo by být hůř. Každopádně jsem na to zvědavá, nemuselo by to být úplně nejhorší.


Pan
 
 

Reklama